Звернення Предстоятеля УПЦ Блаженішого Митрополита Володимира до новообраного Президента України В.А. Ющенка

Президенту України В. А. Ющенку.

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Від імені Української Православної Церкви дозвольте привітати Вас з обранням на найвищу посаду в нашій Державі — посаду Президента України!

Церква як інститут примирення завжди стояла і стоятиме на позиціях лояльного ставлення до влади та принципах взаємоповаги, а це, в свою чергу, буде запорукою миру та спокою в нашому багатонаціональному та багатоконфесійному суспільстві.

За роки незалежності нашої Держави Церква отримала достойного виконування своєї місії в цьому світі. Але існує ще низка проблем у церковно-державних відносинах, які, як ми сподіваємось, будуть вирішені в майбутньому.

Звертаючись до Вас як до Президента ми покладаємо надію на те, що політика нашої Держави щодо Української Православної Церкви та її вірних не зміниться. Тим більше ми віримо у те, що за час Вашого служіння українському народові на найвищій посаді у Державі будуть вирішені питання церковного землекористування, повернення Церкві майна, яке їй належало, а тепер використовується не за призначенням. Віримо і надіємось, що наша Церква зможе отримати статус юридичної особи, якого вона досі не має. Ми вбачаємо гостру необхідність у запровадженні викладання основ християнства у всіх навчальних закладах України, що уможливить швидше покінчити з проблемами наркоманії, СНІДу та розпусти серед нашої молоді.

З вірою, надією і любов’ю прикликаємо Боже благословення на Ваші труди задля добробуту боголюбивого Української народу, нашої Держави та Церкви.

З глибокою повагою

+ ВОЛОДИМИР
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

10.01.2005 р.
Київ,
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра.

Джерело: офіційний сайт УПЦ

Добавить комментарий