Відбувся вечір пам’яті Митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського)

Вечір пам’яті Митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського) – це перша акція, яка відбулася в рамках відкриття музею новомучеників. Під нього вже виділено приміщення в Оболонському районі столиці. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира громада на честь святої Катерини буде суміщати створення музею з зародженням парафіяльного (літургійного) життя.

“Тивалий час ми займаємось дослідженням спадщини репресованого духовенства, але, нажаль, цю ділянку богословської думки ще довго прийдеться обробляти, – говорить директор Центру богословських студій священик Петро Зуєв. – Збираємо експонати, вивчаємо рукописи. Думаю, влітку вже відкриємо музейну експозицію. У нас є листи новомучеників, особисті речі сповідників віри, церковні реліквії, які нагадують про ті страшні для Церкви часи. Подібні вечори ми плануємо проводити і надалі. Це ціла низка заходів, яку ми починаємо з вшанування пам’яті першого новомученика нашої Церкви – Митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського)”.

Вже півтора роки група священиків та викладачів Київських духовних шкіл займається дослідженням відомостей про новомучеників. Спочатку було віднайдено речі, які належали сповіднику єпископу Варнаві (Біляєву). Також активно вивчається життя та діяльність протоієрея Анатолія Жураковського. Так визріла ідея створення музею, в якому можна було хоча б рятувати рукописи, яких у зв’язку з відкриттям доступу до державних архівів, накопичилося чимало. Якщо найближчим часом їх не обробити, вони втратять свою цінність.

Проректор Київської духовної академії протоієрей Миколай Макар зазначив: “Мета заходу – активізація пам’яті про новомучеників і сповідників. Сьогодні відкриваються безцінні архівні фонди, відновлюються зв’язки з людьми, які на своєму життєвому шляху стикалися з новомучениками. Багато кого з розстріляних архієреїв, священиків і благочестивих мирян канонізовано, на честь когось освячено храм. Трагічною була загибель Митрополита Володимира (Богоявленського), та зараз, стоячи біля Престолу Владики Всесвіту, він молиться про нас”.

У вечорі пам’яті взяли участь люди, які якимсь чином стали причасними до справи прославлення чесних мощей священомученика Володимира. Серед них ігумен Аліпій (Світличний).

“Частенько я переглядаю щоденник, який розповідає про обрітення мощей священомученика Володимира, – говорить він. – Вони були викинуті більшовиками, як і інші безцінні свідчення про силу та велич православної віри. Обрітення чесних останків проходило в три етапи. Спочатку ми віднайшли склеп – дуже важко було розбирати металеву підлогу. Під нею був великий шарм піску – сантиметрів сімдесят. Від великої вологості священні одежі Митрополита стали зеленими, іконки були зідрані з митри, але ж тіло владики добре збереглося. Увесь час, поки ми розшукували мощі, тодішній намісник Києво-Печерської Лаври архімандрит Єлеферій читав Псалтир. Під час панахиди він відкрив одну з дверей і холодне повітря загасило всі свічки. І тільки в одного послушника вона не загасла. Саме на цьому місці ми і вирішили копати. За одною з стін віднайшли гріб, в якому і знаходилися святі мощі”.

Джерело: офіційний сайт УПЦ

Залишити відповідь