Захоплено приміщення Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви в Києві

Заява керуючого справами Патріярхії Української Автокефальної Православної Церкви з приводу захоплення приміщення Патріярхії

Під час засідання Верховної Ради України, на якому затверджувався склад Кабінету Міністрів, 4 лютого 2005 р. близько 16.00, велика група осіб кримінального вигляду на чолі з Валерієм Кудряковим (“митрополитом Мефодієм”) увірвалася до приміщення Патріярхії Української Автокефальної Православної Церкви в Києві та здійснила його захоплення. Було брутально побито відповідального секретаря газети “Наша віра”, колишнього політв`язня Віталія Шевченка, канцлера Патріярхії протоієрея Валерія Копійку, силою викинуто з приміщення редактора газети “Наша віра” Євгена Сверстюка та працівників Патріярхії. Викликані на місце події працівники міліції не могли заспокоїти злочинців.

Від часу проголошення себе “митрополитом Київським і всієї України” Валерій Кудряков (“митрополит Мефодій”) неодноразово заявляв про свої претензії на користування майном Патріярхії. Він зумів домовитися про надання для богослужінь Андріївської церкви, ввів в оману або знайшов методи впливу на окремих посадових осіб і активно використовував образ “предстоятеля УАПЦ” для участи в довколавиборчих інтригах. З усіх церковних діячів України він найбільш відверто підтримував кандидатуру Віктора Януковича, а президента Леоніда Кучму незадовго до виборів нагородив винайденим Валерієм Кудряковим з цією метою церковним орденом. Церква Різдва Христового м.Тернополя, де править Валерій Кудряков, перетворилася у вересні-жовтні 2004 р. на передвиборчій майданчик.

І ось після зміни влади й загрози втрати дотеперішніх покровителів Валерій Кудряков вирішив скористатися методом, не раз випробуваним ним за останні п`ятнадцять років на Тернопіллі: силою увірватися до чужого приміщення, поміняти замки й шукати впливових захисників, які б дали злочинцям юридичну підтримку. Провокаційний задум Валерія Кудрякова, котрий свого часу відбував покарання за ст. 206 КК СРСР (“злісне хуліганство”), розрахований на те, що нова державна влада України не схоче втручатися в міжконфесійні суперечки, аби не дати підстав для звинувачень у помсті за передвиборчі заяви деяких церковних діячів.
Патріярхія Української Автокефальної Православної Церкви не розглядає цей інцидент як вияв міжконфесійної боротьби. На приміщення Патріярхії здійснено злочинний напад, завдано значної матеріяльної шкоди й моральних збитків громадянам України. Постраждали матеріяльні цінності – ікони й інші освячені речі з каплиці Патріярхії та з виставки церковного мистецтва, що постійно діє при Патріярхії. Ми розглядаємо злочинний напад як звичайний кримінальний злочин і вимагаємо судити напасників згідно з відповідною статтею Кримінального кодексу України. Категорично відкидаємо претензії цих осіб на належність до Української Автокефальної Православної Церкви: згідно з православними канонами та статутом Української Автокефальної Православної Церкви ці особи за грубі порушення канонів давно перебувають поза церковною огорожею.

Сподіваємося, що брутальний вчинок Валерія Кудрякова та його оточення допоможе нарешті зрозуміти увесь цинізм ділків від політики, які протягом 2000-2004 рр. користувалися послугами цих осіб для руйнування Української Автокефальної Православної Церкви та поглиблення розколу української православної спільноти.
Віримо в справедливість закону, в чесність і відповідальність нової влади, яка устами народного президента Віктора Ющенка в день його інавґурації запевнила всіх нас у праві на вільне сповідання віри та вибір свого церковного підпорядкування.

† Ігор
Архиєпископ Харківський і Полтавський
Керуючий справами Патріярхі

Джерело: Сайт УАПЦ

Залишити відповідь