Роз’яснення Прес-служби УПЦ про благословення Віктору Януковичу

У зв’язку з масовими спекуляціями в пресі та офіційних виступах на тему позиції Української Православної Церкви та благословення, що його дав Предстоятель Української Православної Церкви кандидату на посаду Президента України Віктору Януковичу, прес-служба УПЦ вважає за потрібне подати деякі роз’яснення.

Перед тим, як висунути свою кандидатуру на посаду Президента України, Віктор Янукович прибув з неофіційним візитом до резиденції Предстоятеля УПЦ, що у Києво-Печерській Лаврі. На прохання кандидата, Блаженніший Митрополит Володимир відслужив молебень перед початком доброї справи і благословив Віктора Януковича на цю справу.

Подібні візити відбулися також напередодні першого та другого турів виборів Президента України. Слід зазначити, що ці візити мали неофіційний характер.

8 листопада на прохання іншого кандидата на посаду Президента України Віктора Ющенка, Предстоятель Української Православної Церкви прийняв його у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі. В кінці бесіди, прощаючись, Блаженніший Митрополит Володимир благословив Віктора Ющенка святою іконою.

На жаль, на відміну від прес-служби Віктора Януковича, яка не оприлюднювала факти та мету візитів свого кандидата до Предстоятеля УПЦ, прес-служба Віктора Ющенка уже через декілька хвилин подала в мережу Інтернет інформацію про зустріч, що відбулася в резиденції Предстоятеля УПЦ. Матеріали про цю зустріч мали такі заголовки: „Митрополит Київський і всієї України Володимир благословив Віктора Ющенка», „Митрополит Владимир благословил Ющенко на второй тур (8.11.2004 13:46 // ИТАР-ТАСС //)». З цього випливає, що передвиборчий штаб Віктора Андрійовича використав авторитет Предстоятеля УПЦ у передвиборчій боротьбі кандидатів на посаду Президента України. Ця інформація, в тому числі з різними коментарями, була відтворена в багатьох друкованих та електронних ЗМІ, що викликало нерозуміння та численні запитання з боку вірних Української Православної Церкви.

Блаженніший Митрополит Володимир на запитання журналістів телеканалу „Інтер» 9 листопада висловив свою позицію як громадянина України та повідомив, що благословив Віктора Януковича, котрий саме з таким проханням звернувся до нього одним із перших, на участь у президентських виборах.

Джерело: офіційний сайт УПЦ

Добавить комментарий