Священний Синод Української Православної Церкви звернувся до народу України

Від імені Священного Синоду УПЦ звернення оприлюднив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир:

“Шановні співвітчизники!

Дорогі брати і сестри!

„Усе проходить, і це пройде” – саме ці загальновідомі слова були написані на перстні премудрого царя Соломона. Ми віримо, що пройдуть і ці негаразди, які сколихнули сьогодні нашу країну. Але нам залишатися тут жити, дивитися один одному в очі, працювати пліч опліч, разом будувати нашу державу та відроджувати собори людських душ.

Сьогодні, як і завжди, Церква разом зі своїм народом. Вона ніколи не ділила, не ділить, і не буде ділити людей за походженням, соціальним статусом, національністю, мовою або політичними уподобаннями. Для Церкви немає тільки помаранчевих або тільки біло-блакітних, а всі є дітьми Божими, нашими братами і сестрами у Христі.

Збереження суспільного миру у вирі події останніх днів показало, що народ виявився мудрішим за політиків.

Але Політику треба залишити політикам і не допускати її у наші родини. Політичні вподобання та суперечності не повинні розділити батьків з дітьми, подружні пари, друзів або співробітників. Політика не повинна посіяти плевели ненависті і злоби у наших серцях. І тому разом з апостолом благаю вас, „якщо це можливо з вашого боку, будьте у мирі з усіма людьми” (Рим. 12, 18). Кожен має право на свою власну думку, на свої переконання. Але не потрібно свою думку будь якою ціною нав’язувати іншому. Поважайте і любіть один одного, і цим ви засвідчите, що являєтесь дітьми єдиного Бога, одного народу і єдиної країни.

За дорученням Священного Синоду Української Православної Церкви звертаюся до архіпастирів, пастирів, чернецтва і вірних нашої Церкви. Церква залишається поза політикою. А тому ідіть до всіх, але не з політичними гаслами чи дискусіями, а несіть слово правди, любові і миру. Нагадуйте усім, що розпочався Різдвяний піст – час каяття, примирення і прощення один одного для гідної зустрічі Христа Спасителя. Грізний дух ненависті і злоби можна перемогти лише постом і молитвою, смиренням, любов’ю та взаємопрощенням.

І хай перебуває з усіма нами благословення, благодать, милість і мир від Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа у істині і взаємній любові!”

http://orthodox.org.ua/

Архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, керуючий справами УПЦ, коментуючи Звернення Священного Синоду до українського народу, вказав: “Українська Православна Церква не може у нинішній напружений час стояти осторонь свого народу. Ми молимось за мир і спокій у нашому суспільстві, та дарування Всевишнім розуму державним мужам у вирішенні нинішньої кризи”.

http://pravoslavye.org.ua/

Залишити відповідь