У Парижі збережено пам’ять великого Київського літургіста професора М. Скабаллановича

Протягом майже року, з благословення Високопреосвященнішого Архиєпископа Євкарпійського Сергія, Ректора Православного Богословського Інституту в Парижі, готується особлива, повна Всенічна, з виконанням усіх вказівок Єрусалимського Церковного Уставу (Типікона). Ця Всенічна має бути відслужена в ніч з 17 на 18 грудня цього року, напередодні свята преподобного Савви Освященного, якому звичайно приписується Єрусалимський Церковний Устав, в Кафедральному Соборі Св. Олександра Невського в Парижі.

Подібна Всенічна готувалася протягом двох років, і була відслужена перед 1913 роком в Києві, в храмі Київської Духовної Академії, яка в цей час знаходилась на Подолі. Ініціатором такої відправи в той час був видатний літургіст, професор Михаїл Скабалланович (1871-1927 роки). Результатом його досліджень, які були звершенні з цієї нагоди, являється книжка Тлумачний Типікон — історичний і богословський аналіз розвитку Типікона. Ця знаменита книжка являється одним з головних джерел, яким користується зараз група ініціаторів Паризької Всенічної.

Мета відправи повної Всенічної — «бажання краще пізнати походження та розвиток богослужбової традиції Церкви та краще збагнути її значення. Це також бажання поділитися глибоким і багатим духовним досвідом, що дехто з нас міг пережити в монастирі, чи це на Афоні, в Україні, у Франції, чи деінде, з іншими, що не мали ще такої нагоди. В тому й подвійна мета такого катехизичного та духовного проекту».

Залишити відповідь