Такими словами з богонатхненних псалмів Давидових можна висловити те прагнення заповіданої єдності, бажання жити одним церковним життям з усіма Помісними та автономними Православними Церквами. Налагодження духовних, культурно-освітніх, інформаційних і економічних зв’язків між різними континентами під силу лише молодим. З такими надіями нас благословив Святійший Вселенський патріарх Варфоломей.
16-22 травня 1999 року у Волосі та в Афінах (Греція) міжнародна конференція зібрала 70 православних журналістів з різних країн. На запрошення Блаженнішого архі-єпископа Афінського Христодулоса представники православних прес-служб і редакцій з Помісних і автономних Православних Церков прибули до Греції, аби продовжити справу, розпочату іще 1983 року, – налагодження постійних мостів єдиного інформаційного простору Вселенського Православ’я.
Створити єдине Всеправославне інформаційне агентство прагнуть сотні церковних журналістів у Франції, Кенії (Африка), Індонезії, Сполучених Штатах і, звичайно ж, наших слов’янських країн. Всесвітнє молодіжне православне братство “Синдесмос” організаційно допомогло уже вдруге зібрати представників на суто журналістську конференцію. Колишній віце-президент “Синдесмосу”, а тепер митрополит Деметрійський Ігнатій, у своєму виступі зазначив, що “для журналістів завжди будуть актуальними питання координації своїх зусиль, а особливо для працівників церковних редакцій, адже саме Православ’я постійно дає світові цю новину кожноденного Преображення у Христі”.
Наскільки в мирі і у злагоді ми нестимемо цю благу вість своїми матеріалами, своїми вчинками, настільки успішним буде процес створення спільного агентства – підтримали Владику учасники з Лівану та Канади. Доктор Анжелос Валіанатос з Афін наголосив, що православна журналістика – не політика і не ідеологія, подібно до того, як Церква – не місце поклоніння, а спосіб життя.
Сергій Чапнін та Андрій Золотов з Росії поділилися нелегким досвідом діалогу з архієреями, коли годинами доводилось пояснювати, що своєчасне подання новин та вихід у мережу інтернет необхідні для оперативного зв’язку, як повітря. У Греції митрополит Пірейський Калінікос особисто проводив конференцію з використання сучасних комп’ютер-них систем у церковному повсякденні. До речі, в Піреї знаходиться православна радіостанція, цілодобове мовлення якої чути по всій країні, і яка зайняла перше місце серед 86 недержавних (громадських і приватних) каналів Греції.
Як результат – учасники конференції заключили домовленість про налагодження Православного інформаційного обміну (ОІЕ), як початкового етапу для створення Асоціації православних журналістів. Новини від регіональних кореспондентів Помісних та автономних Церков будуть надсилатися на спільний Інтернет-сервер агентств SOР (Франція) та “Метафразіс-Соборність” (Росія). До координаційної групи оргкомітету крім Андрія Золотова (Росія) та Івана Чекана (Франція) входять о.Апостолос Форлідас, як представник від Олександрійської патріархії і Кіпру, а також журналіст православної радіостанції в Піреї (Греція) Костас Ціліс.
Новини поміщатимуться англійською мовою, тому бажаючих запрошуємо до співпраці в роботі з перекладом та розсиланням у газети Української Православної Церкви та до світських видань. Усіх бажаючих просимо звертатися за телефоном до нашої газети, а також у редакцію “Світло Православ’я” комп’ютерною поштою: avgustin@cscd.lviv.ua