Вперше українською мовою видано книгу прот. Олександра Шмемана «Великий піст».

Ім’я протопресвітера Олександра Шмемана (1921-1983), одного з найчудовіших православних богословів нашого часу, відомо в усім світі і не має потреби у презентації. Без його голосу, що однаково жваво звучить усно й письмово, євхаристійне відродження в Православ’ї, що відбувається впродовж останніх десятиріч, здається неможливим.


Протопресвітер Олександр Шмеман народився 13 вересня 1921 року у Ревелі (нині Таллін, Естонія). У 1945 році закінчив Паризький Свято-Сергіївський богословський інститут. Викладав там церковну історію. У 1946 році висвячений у священика. У 1951 році прийняв запрошення Свято-Володимирської семінарії і переїхав разом із родиною до Нью-Йорка. У 1959 році захистив у Парижі докторську дисертацію з літургійного богослов’я. З 1962 року — декан Свято-Володимирської семінарії. Помер 13 грудня 1983 року в день пам’яті прп. Германа Аляскінського.


Книга «Великий піст» присвячена найважливішому періоду церковного року, що готує віруючих до Свята Свят — Пасхи Христової. Автор розкриває духовний та богословський сенс цієї «сорокаденної весни» та підготовчих до неї тижнів на основі першоджерела — богослужбових текстів та порядку великопісного богослужіння. Також автор наводить власні роздуми про те, як можна сучасній людині серйозно відноситися до Посту, відновляти великопісний чин життя та побут.


Книгу можна придбати в Центрі православної книги, що при лікарняному храмі свт. Михаїла, першого митрополита Київського, на території Центральної міської клінічної лікарні (колишньої «Жовтневої») . Адреса: Київ, вул. Шовковична, 39/1. Тел. (044) 255-15-17. Часи роботи: 10:00-19:00. Проїзд до ст. метро «Палац спорту». E-mail: orthobook@i.com.ua.

Добавить комментарий